Z Warmińskiej Wędzarni na świąteczny stół

28 listopada 2017

W okresie świątecznym na polskich stołach królują polskie i tradycyjne smaki. Zwracamy coraz większą uwagę na jakość i pochodzenie kupowanych mięs i wędlin, a polskie lokalne marki cieszą się największym zaufaniem klientów. Jak w gorączce świątecznych zakupów rozpoznać produkty najlepszej jakości, które swym smakiem podkreślą uroczysty i rodzinny charakter Świąt Bożego Narodzenia, radzi Bartosz Jankowiak z Zakładów Mięsnych Warmia.

 

W Boże Narodzenie lubimy się rozpieszczać nie tylko prezentami, ale i kulinarnie, dlatego świąteczne dania i przekąski są wyjątkowo dopracowane i przygotowane z sercem. To czas, który szczególnie kojarzy się z beztroskim dzieciństwem, otwieraniem prezentów i pałaszowaniem domowych rarytasów. Chcemy, aby na świątecznym stole gościły tylko wyjątkowe przysmaki, dlatego podstawą udanych spotkań są wysokiej jakości mięsa i wędliny, które nie tak łatwo wybrać spośród bogatej oferty producentów. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy przedświątecznych zakupach, podpowiada Bartosz Jankowiak, kierownik marketingu i sprzedaży regionalnej Zakładów Mięsnych Warmia.

 

Kupując wędliny musimy czytać etykiety. Należy sprawdzać skład, a przede wszystkim z jakiej ilości mięsa zostały wyprodukowane wędliny. Wybór produktów z naszej oferty, w tym z linii Warmińska Wędzarnia, to gwarancja wysokiej jakości, której jestem pewny.

 

Ważny jest też oczywiście wygląd i zapach. Zwłaszcza produkty wędzone charakteryzują się głębokim smakiem i aromatem. Takie wędliny często przywołują wspomnienie smaków z dzieciństwa, gdy dziadkowie we własnych małych przydomowych wędzarniach przygotowywali mięsa na święta. Często już sam zapach wędzonek przywołuje w pamięci te chwile, gdy pierwszy raz mogliśmy ich spróbować.

 

Gwarancją pełnego smaku, w przypadku produktów Warmii, jest zawartość najwyższej jakości mięsa z własnego gospodarstwa i od polskich dostawców oraz przypraw, które zapewniają delikatny i niespotykany smak, uzyskany dzięki wędzeniu dymem olchowo-bukowym. Pomysł na produkty z linii Z Warmińskiej Wędzarni pochodzi z rodzinnego domu właścicieli firmy Warmia, którzy chcieli podzielić się swoimi kulinarnymi wspomnieniami z dzieciństwa – dodaje Bartosz Jankowiak.

 

W świąteczne dni warto wybrać produkty sprawdzone, które nadadzą bożonarodzeniowym posiłkom podniosłego charakteru.